Na prvním místě vždy kvalita

Jakožto dlouholetý zástupce značky GP v zemích střední Evropy se snažíme i my dbát na zajištění maximální kvality pro naše zákazníky. Ti jsou pro nás vždy na prvním místě. Abychom mohli pružně reagovat na dotazy a požadavky z trhu a mít jistotu, že baterie, které prodáváme jsou v absolutním pořádku, rozhodli jsme se investovat do vybavení naší laboratoře.

_______

PROČ?

Kvalita baterií GP je zaručena již tím, že GP patří mezi největší světové producenty baterií na trhu. Všechny baterie produkované pod touto značkou prochází přísným dohledem jejich kvality včetně pravidelných ověření nezávislými laboratořemi. Spousta zejména koncových zákazníků, však při jejich použití značně tápe, a proto i k nám přichází pravidelně dotazy na jejich kvalitu. Díky profesionálnímu vybavení vlastní laboratoře tak dokážeme na případné dotazy reagovat mnohem rychleji než dříve.

CO POUŽÍVÁME?

V rámci zajištění a zlepšování kvality zboží, jsme vybavili naši laboratoř profesionální měřící sestavou od výrobce Neware. Tato sestava spočívá v řídící jednotce, která zpracovává a přenáší data z měřících modulů do počítače a také jednotlivých měřících modulů.


Toto vybavení se vyznačuje vysokou přesností měření, možností vizualizovat vybíjecí křivky do grafů, či tabulek a simulovat širokou škálu zátěže, které jsou baterie podrobeny. Ať už se jedná o stálou zátěž, pulzní zátěž v řádech milisekund či různou zátěž v odlišných intervalech. Díky tomu dokážeme simulovat všechny vybíjecí testy dané mezinárodní normou IEC EN60086 pro běžné spotřební válcové a knoflíkové baterie.

CO A JAK MĚŘÍME?

Abychom měli dlouhodobý přehled o výkonnosti našich baterií, provádíme každý rok srovnávací test všech základních baterií v naší nabídce. Náhodně odebereme z našich zásob libovolnou baterii, např. Super Alkaline AA a podrobíme ji vybíjecím testům dle již zmiňované normy IEC EN60086. Data uložíme a dosažené doby vybíjení srovnáme s předchozími výsledky. Dlouhodobě se ukazuje, že kvalita baterií GP je velmi stabilní.

Kromě sledování kvality našeho zboží, však měříme a porovnáváme i konkurenční baterie, tak abychom věděli, jak si baterie GP stojí ve srovnání s jejich konkurencí. I v tomto ohledu jsou výsledky z našeho pohledu velmi dobré. Třetím případem měření je podnět od zákazníka, kdy dokážeme v řádu několika málo dnů ověřit kvalitu várky zboží, kterou aktuálně expedujeme.

KOLIK JE TO PRÁCE?

Opravdu mnoho! Naše zařízení běží téměř nepřetržitě, jelikož jednotlivé vybíjecí testy trvají většinou v řádu dnů, či jejich desítek. Při vysokém počtu baterií v naší nabídce je provedených měření opravdu vysoký počet.


Aby tohoto výsledku bylo zajištěno, máme k dispozici celkem 6 modulů k měření válcových baterií (AA, AAA, C a D) a 1 modul k měření knoflíkových baterií. Při měření nabíjecích baterií, je potřeba tyto baterie rovněž i kvalifikovaně nabít. Aby nedocházelo ke zkreslování těchto výsledků, je tento proces prováděn stejným zařízením, dle nastavených parametrů nabíjení.